Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 zł
Producent: Technicqll
 

USZCZELNIACZ CHŁODNIC

20 gr

OPIS PRZEDMIOTU:

Nowoczesny, bardzo skuteczny uszczelniacz zawierający cząsteczki proszku czystego srebra oraz specjalne środki wypełniające i uszczelniające. Przeznaczony jest do bardzo szybkiego usuwania wycieków w chłodniach, nagrzewnicach, blokach i głowicach silników, a także w elastycznych połączeniach układów samochodowych. Może być stosowany z typowymi płynami chłodzącymi oraz wodą. Daje elastyczną spoinę, nie ograniczającą drożności układu chłodzenia. Zapobiega ponadto odkładaniu się kamienia kotłowego, jak również wycisza pracę pompy wodnej. Jest bezpieczny dla aluminium. Dzięki zawartości czystego srebra nie zmniejsza efektywności pracy chłodnicy. Skuteczność preparatu nie zależy od pojemności układu chłodzenia, lecz od wielkości nieszczelności.

ZASTOSOWANIE:

Motoryzacja: uszczelnianie elementów silników elektrycznych i spalinowych: mis olejowych, bloków głowicy, mostów napędowych, skrzyń biegów, itp. Zastępuje uszczelki papierowe, tekturowe, klingerytowe, gumowe, teflonowe. Budownictwo, urządzenia techniczne:uszczelnianie złączy, gdzie wymagana jest odporność na podwyższoną temperaturę, uszczelnianie pomp, filtrów, urządzeń grzewczych (kotłów, pieców, podgrzewaczy, kuchenek)

WŁAŚCIWOŚCI:

SPOSÓB UŻYCIA:

Zawartość opakowania wsypać do wlewu układu chłodzenia (silnik zimny), a następnie uruchomić silnik. Pozostawić uruchomiony silnik przez około 15 minut, aby pompa rozprowadziła preparat po całym układzie chłodzenia. Preparat wraz z krążącym płynem chłodzącym samoczynnie odnajdzie i trwale zniweluje wyciek. Pojemność opakowania wystarczy do układów chłodzenia zarówno w samochodach osobowych jak i ciężarowych.

W niektórych typach układu chłodzenia wlew płynu chłodzącego znajduje się w zbiorniczku wyrównawczym, gdzie nie ma jego obiegu. W takim przypadku nie wolno wsypywać preparatu wprost do zbiornika, gdyż może nastąpić miejscowe zżelowanie i zatkanie przewodów. Wówczas należy opróżnić układ chłodzący, rozpuścić uszczelniacz w zimnym płynie chłodzącym i tak powstałą mieszaniną napełnić chłodnice.

Opowiemy na wszystkie pytania